در این مقاله به بررسی آموزش و حرکات ورزش ای ام اس EMS خواهیم پرداخت، در ابتدا مختصری از اطلاعات در مورد آموزش ورزش ای ام اس در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.
برای درک بهتر این مقاله ابتدا به توضیح مختصری در رابطه با ورزش ای ام اس می پردازیم، ورزش ای ام اس یکی از پیشرفته ترین ورزش ها در سطح دنیا شناخته می شود، این ورزش باعث می شود تمامی عضلات و قسمت های بدن دچار تحرک و فعالیت شوند.
در ادامه به سوالات شما در زمینه آموزش و حرکات ورزش ای ام اس EMS پاسخگو هستیم.

  1. تعریف ورزش ای ام اس چیست؟
  2. آموزش ورزش ems چه مزایایی دارد؟
  3. آیا حرکات ورزش ای ام اس ems دارای عوارض است؟
  4. انجام حرکات ems به نفع چه افرادی است؟
  5. آیا از طریق ورزش ای ام اس ems می توان چربی سوزی انجام داد؟
  6. حرکات ورزش ems به شکل موضعی چه فایده هایی دارد؟
  7. حرکات ورزش ای ام اس به شکل کلی چه فایده هایی دارد؟
  8. آیا امکان دارد حرکات ورزش ای ام اس ems را به شکل ترکیبی ( موضعی و کلی باهم ) انجام داد؟
  9. آیا دستیابی به لاغری با استفاده از حرکات ورزش ای ام اس امکان پذیر است؟

تعریف ورزش ای ام اس چیست؟

ورزش ای ام اس عبارت است از هرگونه فعالیتی که باعث تحریک عضلات در تمام قسمت های بدن شود. در عین حال شکل اندام ها در مدت کوتاهی تغییر کرده و چربی های اضافی در نواحی مانند پهلو، شکم از بین می رود. همچنین قسمت هایی مانند سرشانه ها و بازوها به شکل زیباتری جلوه پیدا می کنند. این ورزش به صورت الکتریکی و با استفاده از سیم کشی هایی که بر روی لباس تعبیه شده انجام می شود، قدرت این نیروی الکتریکی بسیار کم بوده و بدن در مدت کوتاهی به این فشار عادت می کند. این روش یک راه سریع دسترسی به تناسب اندام دلخواه می باشد.
ورزش ای ام ای باید با کمک یک مربی انجام بگیرد، او قدرت فشارهای الکتریکی، طریقه انجام و نحوه قرار گیری و مدت زمان لازم برای این ورزش را تعیین می کند.

آموزش ورزش ems چه مزایایی دارد؟

ورزش emsدارای مزایایی است که در زیر برای شما این مزایا را شرح می دهیم :

کمک و بازیابی توان بدنی

افرادی که دچار تصادف و حوادثی از این قبیل شده اند و مشکلات اسکلتی برایشان ایجاد شده به کمک ورزش ems می‌توانند به وضعیت سابق خود بازگردند.

رفع کمر درد

کسانی که دچار کمر درد و مشکلات در مفاصل هستند با انجام ورزش ems بطور کامل بهبود می یابند.

تاثیر در مدت زمان کوتاه

ورزش emsدر جلساتی به مدت ۲۰ دقیقه قابل انجام است و تاثیرات فوق العاده ای دارد، اما ورزش های دیگر در مقایسه با ورزش emsمدت زمان زیادی نیاز داشته و در صورت ترک آن اندام ها به حالت قبلی باز می گردد.

آیا حرکات ورزش ای ام اس ems دارای عوارض است؟

شاید تاکنون از مزایای حرکات ورزش ای ام اس ems موارد بسیاری را شنیده باشید اما باید گفت که این ورزش هم با تمام مزایایی که دارد می تواند در برخی موارد هم باعث آسیب رسی به افراد شود، ممکن است در چند جلسه به هر علتی بدن شما توان انجام این ورزش را نداشته و نتواند در مقابل حرکات ورزش ای ام اس ems واکنش مناسب نشان دهد، از این رو دچار بی علاقگی به تمرین یا به عبارت بهتر تمرین زده شوید. کسانی که این ورزش را انجام می دهند باید بر اساس مشورت با پزشک یا مربی یک برنامه ریزی حساب شده داشته باشند و طبق آن عمل کنند در غیر این صورت ممکن است تمام تمریناتی که انجام دهند، بعد از رهایی و کنار گذاشتن ورزش نتیجه عکس داده و اندام فرد به حالت قبل از تمرین بازگردد.
مورد دیگری که ممکن است جزء عوارض تلقی شود، این است که بدن یک فرد دچار مشکلات و آسیب دیدگی باشد و انجام هرگونه حرکات ورزشی و یا فشار به صورت الکتریکی ( با استفاده از حرکات ورزش ای ام اس ems (نه تنها سبب بهبود وضعیت فرد نشود در برخی موارد هم سبب بروز مشکلات در بدن وی گردد.

انجام حرکات ems به نفع چه افرادی است؟

در این قسمت هدف این نیست که بگوییم حرکات ems به نفع یا ضرر چه افرادی است، شیوه صحیح برای بیان حرکات ems این است که هر یک از افرادی که به هر نحوی از اندام خود راضی نیستند می توانند با انجام حرکات ems به اندامی که دوست دارند، برسند. انجام حرکات ems خیلی نیازمند زمان نبوده و در مدت کوتاهی تاثیرات مثبتی بر جای خواهد گذاشت.
ورزش و حرکات ems باعث تحرک در تمامی قسمت های بدن حتی اعضای داخلی بدن شده و باعث می شود دچار آسیب و مشکل نشوند. علاوه بر این موارد، حرکات ems باعث تقویت ماهیچه ها و اندام های مختلف بدن می شود. در واقع تاثیرات این ورزش کلی بوده و مانند ورزش های دیگر که فقط بر یک قسمت اثر گذارند، نیست.
این نکته را بدانید که حرکات ems برای افرادی که کمبود وقت و همچنین عجله در رسیدن به اندام مد نظر دارند، مناسب است.

آیا از طریق ورزش ای ام اس emsمی توان چربی سوزی انجام داد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله، این امکان وجود دارد تا از طریق ورزش ای ام اس چربی های زاید بدن را حذف کرد و در عین نابودی چربی ها عضلات جدید ساخته و همچنین عضله های قبلی هم تقویت و بازسازی مجدد شود.
ورزش ای ام اس ems با وجود آن که سبب کاهش وزن می شود اما این کاهش وزن سبب شلی پوست و لاغری صورت نخواهد شد، در صورتی که انجام ورزش های دیگر، لاغری صورت را هم به همراه دارد. این روش باعث از بین رفتن سلولیت های پوستی شده و بافت های آسیب دیده بهبود می یابند. ورزش ای ام اس ems ظرف مدت چند هفته سبب رسیدن به اندام مورد نظر خواهد شد. در صورتی که برای این کار در ورزش های دیگر باید چندین ماه وقت صرف کرد.

حرکات ورزش ems به شکل موضعی چه فایده هایی دارد؟

در این روش حرکات در نظر گرفته شده برای قسمت های خاصی از بدن است که در این صورت فقط نقش تحریک کنندگی عضلات آن ناحیه را برعهده داشته و انجام فعالیت در این نواحی به اوج می رسد و سبب افزایش جریانات خونی در بدن شده و در پی این روند چربی های زائد سریع تر از بین می روند.
مورد دیگر آن که حرکات ورزش ems بر روی قسمت هایی که ضعیف هستند، انجام گرفته و سبب تقویت عضلات می گردند.
همچنین با کمک حرکات ورزش ems می توان نواحی که وزن زیادی را تحمل می کنند، مانند مچ پاها و زانوها را قوی تر کرده تا در تمام مدتی که وزن را تحمل می کنند، دچار درد و ناراحتی نشوند.

حرکات ورزش ای ام اس به شکل کلی چه فایده هایی دارد؟

حرکات ورزش ای ام اس در این مرحله بر روی نواحی و قسمت های دیگر بدن که سایز بزرگتری دارند انجام می شود، سبب افزایش فعالیت های بدنی شده، سوخت و ساز بدن بالا می رود و سپس کالری بیشتر سوزانده می شود. همچنین باید متذکر شد که علاوه بر زمان انجام ورزش تا مدتی بعد از اتمام ورزش متابولیسم بدن در سطح بالایی قرار دارد.
افرادی هستند که این ورزش را تازه آغاز کرده اند، در نتیجه با توان و علاقه بیشتری این حرکات را انجام می دهند که این امر سبب می شود رشد و حجم دهی عضلات بیشتر و سریعتر اتفاق بیفتد.

آیا امکان دارد حرکات ورزش ای ام اس ems را به شکل ترکیبی ( موضعی و کلی باهم ) انجام داد؟

بهترین راه این است که حرکات ورزش ای ام اس ems را با فاصله زمانی ۴۸ الی ۷۲ ساعت انجام داد، زیرا انجام ورزش ای ام اس ems به صورت متوالی سبب کلافگی و بی رغبتی فرد شده و در نهایت به رهایی این ورزش می انجامد. پس بهتراست، که در انجام تایم های ورزشی خود دقت کرده و فاصله مناسب را رعایت کرد.

آیا دستیابی به لاغری با استفاده از حرکات ورزش ای ام اس امکان پذیر است؟

هدف از بکارگیری و استفاده از حرکات ورزش ای ام اس تنها رسیدن به اندام بدون چربی در کنار داشتن عضلات نمی باشد،بلکه برای درمان بسیاری از مشکلات حرکاتی و توان بخشی افراد از تجهیزات ای ام اس استفاده می شود.
امروزه افراد به علت تغذیه نامناسب با مشکل اضافه وزن رو به رو هستند، از این رو ترجیح می دهند با انجام یک سری ورزش آن هم به سرعت و فاصله کوتاه به اندامی که علاقه دارند، برسند.
برای ساخت عضلات باید تلاش کرد همچنین انرژی بسیاری صرف گردد تا در نهایت به عضلاتی که در فرم دهی بدن نقش دارند رسید.
در دانشگاه های کشور آلمان تحقیقی انجام گرفت که نتیجه آن به این صورت ارائه شده است که تنها با تغییر سبک غذایی و رعایت رژیم غذایی همچون استفاده مواد غذایی همچون خوراکی، میوه، سبزیجات و دمنوش‌های لاغر کننده اتفاقاتی در بدن خانم ها و آقایان رخ می دهد، به طوری که در خانم ها سبب کاهش وزن اطراف باسن و کمر و در آقایان منجر به کاهش حجم شکم و بازو خواهد شد اما این روند یک پروسه طولانی نیاز دارد ولی حرکات ورزش ای ام اس در مدت کوتاهی تغییرات مهمی ایجاد می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی لانسگو ایران آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
سلام دوست من ? ، شما هم دوست دارید از خدمات مجموعه ی ما استفاده کنید؟