برای آن که استقلال یا وابستگی متد ای‌ام اس را بررسی کنیم، در ابتدا به تعاریف متد ای‌ام اس، ورزش‌های مستقل و مکمل می‌پردازیم، تا پاسخ این پرسش را بیابیم.

متد ای‌ام اس چیست؟

متد ای‌ام اس نسل جدیدی از ورزش است که با پوشیدن لباس مخصوص به دستگاه ای‌ام اس متصل می‌شوید و دستگاه پالس الکتریکی به عضلاتتان وارد می‌کند. زمانی که شما در حین اتصال به دستگاه ای‌ام اس به همراه مربی خود ورزش می‌کنید، شدت تمرین شما چند برابر می‌شود و در بیست دقیقه حدود هفتصد کالری می‌سوزانید.

این روش نه تنها برای چربی سوزی و کاهش وزن و سایز کاربرد دارد بلکه روش موثری برای عضله سازی و فرم دهی نیز می‌باشد و مناسب افرادی است که زمان آنها محدود است و یا افرادی که می‌خواهند با اختصاص زمان کمتر نتیجه بهتری کسب کنند.

 

روند فعالیت دستگاه ای‌ام اس چگونه است؟

 

دستگاه ای‌ام اس تا چه میزان می‌تواند 

 

مؤثر واقع شود؟

ای‌ام اس مخفف تحریک الکترونیکی عضلات است. در طول یک تمرین با دستگاه ای‌ام اس شم

 

ا یک دست جلیقه و شلوار مجهز به ده‌ها تن از الکترودهای کوچک می‌پوشید، که گروه‌های عضلانی شما را در طول ورزش تحریک می‌کنند. این الکترودها با ارسال پالس‌های الکتریکی کوچک به ماهیچه‌های شما در طول تمرین، آن‌ها را منقبض می‌کنند و باعث می‌شوند در حرکات ورزشی تاثیری چندین برابر به آنها وارد شود.

یکی دیگر از مزایای این روش این است که برای همه قابل استفاده است. ورزشکاران حرفه‌ای، اشخاصی که قصد لاغری دارند، جهت حرکات اصلاحی و درمانی و حتی جهت فرم دهی و عضله سازی مناسب است.

 

از نتایج به دست آمده از دستگاه ای‌ام اس را می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  1. افزایش قدرت بدنی و استقامت
  2. رشد عضلانی و ایجاد توده عضلانی بدون چربی
  3. ترمیم بافت‌های آسیب دیده اندامهای مختلف بدن
  4. کات کردن و شکل دهی اندام

 

همچنین استفاده از دستگاه ای‌ام اس برای افزودن فیبر ماهیچه‌ای بسیار مناسب است زیرا تمام ماهیچه‌های بزرگ در حال انقباض و انبساط هستند. همینطور در طول تمرین تمام بدن در حال فعالیت است به همین دلیل هر جلسه تمرین با دستگاه ای‌ام اس معادل چندین جلسه تمرین‌های سخت بدنسازی و… می‌باشد.

 

ورزش‌های مستقل

 

همانند دوچرخه سواری، شنا، والیبال و… رشته‌های ورزشی هستند که مستقلاً می‌توانند توسط افراد انجام شوند و به تنهایی امکان پذیرند. البته که باز هم می‌توان قائل به تفصیل شد و در کنار این رشته‌های ورزشی تمریناتی مانند آمادگی جسمانی را انجام داد. اما وجودشان به تنهایی قابل انکار نیست و امروزه به عنوان ورزش‌هایی مستقل شناخته می‌شوند. و طرفدارانشان می‌توانند از این ورزش‌ها مستقلاً بهره ببرند بدون اینکه مجبور باشند همزمان خود را با ورزش دیگری دمساز کنند.

 

 

ورزش‌های مکمل

همانطور که از نامش هم پیداست ورزش‌هایی هستند که علاوه بر مستقل بودن، می‌توانند تکمیل کننده دیگر رشته‌های ورزشی نیز باشند. و همزمان با یک رشته ورزشی مستقل یک رشته ورزشی مکمل هم مورد استفاده قرار گیرد تا نتایجی عالی‌تر و بهتر کسب شود.

رشته‌هایی مثل بدنسازی، زومبا، ایروبیک، تمرینات هوازی و غیره. این‌ها ورزش‌هایی مکمل هستند که می‌توانند در کنار ورزش‌های مستقل مورد استفاده قرار بگیرند. دوچرخه سواری، که آمادگی جسمانی نداشته باشد و همزمان از بدنسازی استفاده ننماید، نمی‌تواند بازخورد خیلی خوبی در زمینه دوچرخه سواری داشته باشد و در این رشته موفق باشد. همچنین تمرینات هوازی که می‌توانند به عنوان مثال در کنار ورزش تنیس و پینگ پنگ و… مورد استفاده قرار گیرد، زیرا در این ورزش‌ها برای رسیدن به مدارج بالاتر مستلزم داشتن آمادگی بدنی است که این مهم با استفاده از ورزش‌های مکمل امکان پذیر است.

 

متد ای‌ام اس، ورزشی مرکب

در کنار آن دو، متدی وجود دارد که هم می‌تواند مستقلاً عمل کنند و هم مکمل دیگر ورزش‌ها باشند. متد ای‌ام اس با استفاده از دستگاه ای‌ام اس که پالس‌های الکتریکی را به عضله‌ها می‌فرستد، به عنوان ورزشی مستقل در نظر گرفته می‌شود. چرا که به تنهایی امکان بهره بردن از این متد ورزشی وجود دارد. افراد با پوشیدن جلیقه مخصوص دستگاه ای‌ام اس می‌توانند تمرین کل بدن را همزمان انجام دهند و همه گروه‌های عضله‌ای از جمله دست‌ها، پاها، شکم، پشت و کفل فعال می‌شوند.

 

با بهبود عملکردهای ورزشی امکانی فراهم می‌آید که در تمرین‌های کلاسیک با صرف زمانی چندین برابر شاید به سختی حاصل شود. دستگاه ای‌ام اس منجر به افزایش حجم عضله‌های بدن بدون تحمل وزنه‌های سنگین می‌شود، در نتیجه به مفاصل هیچ فشاری وارد نمی‌گردد.

البته با توجه به گستره وسیع متدهای ورزشی دستگاه ای‌ام اس، می‌توان از آن به عنوان ورزشی مکمل هم یاد کرد چرا که در این روش می‌توانیم از حرکات و روش‌های ورزش‌هایی همانند بدنسازی و هوازی، همچنین نرمش‌های سوئدی استفاده کنیم و برای بهبود عملکرد با این ورزش‌ها نتایج قابل توجهی را بدست بیاوریم.

با دستگاه ای‌ام اس می‌توان از تکنیک‌های بدنسازی استفاده نمود و همزمان با چربی سوزی عضله سازی هم انجام شود. بدین شکل با کاهش وزن و سایز، پوست نیز شل نمی‌شود. در این بین سلولیت ها نابود می‌شوند و بدن فرم دلخواه را می‌گیرد. همچنین این امکان وجود دارد که با استفاده از دستگاه ای‌ام اس در کنار ورزش‌های هوازی با بهبود متابولیسم بدن به از بین رفتن چربی‌های زاید اندامها کمک کنیم و شرایط ریکاوری ماهیچه‌ها و ترمیم بافت‌های آسیب دیده بدن را فراهم کنیم.

با ترکیب این متد با تکنیک‌های بدنسازی و… شما می‌توانید فشار حرکات بر عضلات خود را تشدید و نتایج حاصله را بهبود ببخشید زیرا می‌توانید بیش از 90% الیاف عضلانی خود را که در ورزش عادی نمی‌توان فعال کرد تحت انقباض قرار دهید. پس این متد با استفاده از دستگاه ای‌ام اس هم مستقلاً و هم مکملا قابل بهره برداری است و می‌تواند نتایج فوق العاده ای را رقم بزند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی لانسگو ایران آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
سلام دوست من ? ، شما هم دوست دارید از خدمات مجموعه ی ما استفاده کنید؟