اکثر افرادی که با دستگاه‌های Ems آشنا می‌شوند این سؤال در ذهنشان به وجود می‌آید که واقعاً دستگاه‌های Ems چه تأثیری بر روی ماهیچه‌ها می‌گذارند؟ اکثر افرادی که به دنبال پاسخ این سؤال می‌روند معمولاً به ۱ جواب کوتاه روبه‌رو می‌شوند که دستگاه‌های Ems باعث رشد بیشتر ماهیچه‌ها می‌شود و معمولاً جواب کاملی را پیدا نمی‌کنند.

بسیاری از افراد ممکن است نگرانی‌هایی درباره کارکرد این دستگاه‌ها داشته باشند چراکه امروزه روش‌های بسیار زیادی برای شد ماهیچه‌ها وجود دارد که ممکن است بسیاری از آن‌ها روش‌هایی فوق‌العاده خطرناک باشند و همین نگرانی ممکن است باعث شود که افراد درباره کارکرد این دستگاه‌ها نیز نگران شوند و فکر کنند که این دستگاه‌ها نیز ممکن است خطراتی را داشته باشد، بنابراین اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید ۱ جواب کامل به این سؤال که دستگاه‌های Ems چه تأثیری بر روی ماهیچه‌ها می‌گذارند؟ دریافت کنید بهتر است این مطلب را به‌صورت کامل مطالعه کنید.

دستگاه‌های Ems چگونه کار می‌کنند؟

به‌صورت خلاصه روند کار کردن دستگاه‌های Ems با استفاده از جریان الکتریکی می‌باشد که وارد بدن شما می‌شود. اگر تا الآن از نزدیکی با دستگاه‌های Ems روبه‌رو شده باشید حتماً می‌دانید که این دستگاه‌ها دارای ۱ سری لباس‌های مخصوص می‌باشند که درون این لباس‌ها الکترودهایی قرار داده‌شده است، این الکترودها درواقع این وظیفه رادارند که جریان الکتریکی را در حین ورزش کردن وارد بدن شما کنند. حال این موضوع را بررسی می‌کنیم که عملکرد دستگاه‌های Ems به چه شکل می‌باشد؟

عملکرد این دستگاه‌ها به این شکل است که شما با پوشیدن لباس‌های مخصوص شروع به ورزش کردن می‌کنید در حین ورزش کردن الکترودها جریان الکتریکی را وارد بدن شما می‌کنند، این جریان الکتریکی که وارد بدن شما می‌شود باعث واکنش نشان دادن عضلات شما شده که درنهایت منجر به آن می‌شود که عضلات شما منقبض شوند، این انقباض‌های پی‌درپی باعث می‌شود تا عضلات شما شکل و فرم جدیدی به خود بگیرند که این تأثیر دقیقاً مانند ورزش‌های سنگین می‌باشد.

دستگاه EMS

دستگاه‌های Ems چه تأثیری بر روی ماهیچه‌ها می‌گذارند؟

بهتر است برای پاسخ به این سؤال که دستگاه‌های Ems چه تأثیری بر روی ماهیچه‌ها می‌گذارند؟ از صحبت‌های ۱ دکتر متخصص در این زمینه که سال‌ها است که بر روی این موضوع تحقیق می‌کند استفاده کنیم. دکتر آلن اس چن که دریکی از بیمارستان‌های کلمبیا مدیر بخش ستون فقرات می‌باشد درباره این موضوع می‌گوید: وقتی‌که شما عضلات خود را توسط جریان‌های الکتریکی تحریک می‌کنید این عضلات منقبض می‌شوند و دلیل این انقباض نیز اعصابی می‌باشد که در عضلات شما وجود دارد.

درواقع زمانی که شما از دستگاه‌های Ems در هنگام ورزش کردن استفاده می‌کنید باعث می‌شوید که فشار بر روی عضلات شما بیشتر شود و درنتیجه مواد مغذی بیشتری به سمت عضلات شما جاری شوند و به این شکل عضلات با فشار و مواد مغذی که دریافت می‌کنند حجم بیشتری به خود می‌گیرند، یکی دیگر از مفیدترین تأثیراتی که استفاده از دستگاه‌های Ems بر روی ماهیچه‌های شما می‌گذارد این است که سمومی که در عضلات شما جمع می‌شوند را نیز از بین می‌برند و همین‌طور باعث از بین رفتن سلولیت می‌شود که به بهبود روند ترمیم سلول‌های شما کمک بسیار زیادی می‌کند.

آیا استفاده از دستگاه‌های Ems همانند سایر روش‌های عضله سازی دارای عوارض است؟

قسمت بعدی از مطلب ما شامل بررسی این موضوع است که آیا استفاده از این دستگاه‌ها دارای عوارضی برای بدن ما می‌باشد یا خیر؟ برای پاسخ به این سؤال باید گفت که تابه‌حال گزارشی مبنی بر این که استفاده از این دستگاه‌ها دارای عوارضی باشد به دست ما نرسیده است، درواقع امروزه بسیاری از افراد در دنیا هستند که از این دستگاه‌ها برای چربی سوزی و عضلانی کردن ماهیچه‌ها استفاده می‌کنند که بیشتر آن‌ها نیز بازیگران و مدل‌هایی هستند که همواره به دنبال بهترین روش‌ها برای تناسب‌اندام خود می‌باشند .

بنابراین درصورتی‌که استفاده از این دستگاه‌ها برای عضلانی کردن ماهیچه‌ها یا چربی سوزی دارای عوارضی بود به‌هیچ‌وجه این افراد از آن‌ها استفاده نمی‌کردند. تنها عوارضی که در برخی از مواقع استفاده از این دستگاه‌ها ممکن برای شما در پی داشته باشد این است که در برخی از موارد ردی بر روی پوست شما باقی می‌ماند که به دلیل جریان‌های الکتریکی می‌باشد و این رد خیلی زود نیز از روی پوست شما ناپدید می‌شود.

نتیجه‌گیری

به‌صورت کلی می‌توان در پاسخ به این سؤال که دستگاه‌های Ems چه تأثیری بر روی ماهیچه‌ها می‌گذارند؟ گفت که استفاده از این دستگاه‌ها باعث می‌شود تا ماهیچه‌های شما علاوه بر این که در حین ورزش کردن فشار بیشتری را به خود ببینند بلکه مواد مغذی بیشتری را نیز دریافت کنند تا به‌این‌ترتیب باعث شود که تا حجم بیشتری بگیرند و درنتیجه عضلانی‌تر شوند.

درصورتی‌که شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید از این دستگاه‌ها برای عضلانی کردن بدن خود استفاده کنید بهتر است بدون هیچ‌گونه معطلی کار با این دستگاه‌ها را شروع کنید چراکه ورزش کردن با این دستگاه‌ها علاوه بر این که مزیت‌های بسیار زیادی را برای شما دارد هیچ‌گونه عوارضی ندارد و شما می‌توانید با خیالی راحت اقدام به ورزش کردن با استفاده از این دستگاه‌ها کنید. درصورتی‌که قصد کاهش وزن، عضلانی کردن ماهیچه‌ها، افزایش سرعت چربی سوزی و … را دارید بهترین گزینه برای شما استفاده از دستگاه‌های Ems می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی لانسگو ایران آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
سلام دوست من ? ، شما هم دوست دارید از خدمات مجموعه ی ما استفاده کنید؟