دستگاه ای‌ام اس متد جدیدی است که با استفاده از آن الکترودهایی به پوست بدن وصل می‌شود تا ماهیچه‌ها منقبض گردند. این جریان‌های الکتریکی ضعیف، موجب تحریک ماهیچه‌ها می‌شوند.

ای‌ام اس دستگاه تمرینات عمومی یا تخصصی؟

ای‌ام اس دستگاه تمرینات عمومی یا تخصصی؟

در متد ای‌ام اس ماهیچه‌هایی که تاکنون غیر فعال بوده‌اند قدرتمند شده و عضلات حفظ می‌شوند.

دستگاه EMS در واقع نوعی شبیه ساز حرکات ورزش طبیعی است، که دامنه حرکات را در راستای عضله سازی افزایش می‌دهد و باعث بهبود گردش خون و ترمیم بافت‌های آسیب دیده می‌شود.

متد ای‌ام اس تاثیری شگرف در افزایش حجم عضله‌های بدن بدون حمل وزنه‌های سنگین دارد. در این روش هم زمان با چربی سوزی عضله‌ها شکل می‌گیرند. در متد ای‌ام اس پوست بدن در هنگام کاهش وزن شل نشده، و از بروز استرچ مارک‌ها تا حد زیادی جلوگیری می‌شود.

تاثیرات دستگاه ای‌ام اس بر بدن:

 1. ترمیم اندام‌های آسیب دیده
 2. ریکاوری و بهبود عضله‌ها
 3. افزایش توده عضله‌ای
 4. قدرتمندی ماهیچه‌ها
 5. تسریع روند فرم دهی به اندام‌ها
 6. افزایش متابولیسم بدن
 7. حذف سلولیت ها
 8. نابودی تمام چربی‌های زاید

برنامه‌های تمرینی و غذایی در متد ای‌ام اس

تمرین با دستگاه ای‌ام اس تا چه میزان موثرتر است؟

بر طبق بررسی‌های انجام گرفته در دانشگاه‌های معتبر دنیا، در زمان تمرین با دستگاه ای‌ام اس 90% از فیبرهای عضلانی اندام فعال می‌شود. این عضلات به کار گرفته شده و مشغول چربی سوزی می‌شوند. این در حالی است که تمرینات سنتی بسیار کمتر و منطقه‌ای‌تر انجام می‌گردد. همچنین شدت تأثیر گذاری دستگاه ای‌ام اس بر عضلات بسیار عمیق‌تر است، و تمرین حرفه‌ای با دستگاه ای‌ام اس تا 18 برابر بهتر و موثرتر از تمرینات سنتی عمل می‌کند. و این تاثیرات شگفت انگیز به موجب دلایل زیر است:

ای‌ام اس دستگاه تمرینات عمومی یا تخصصی؟

تمرینات عمومی چه تمریناتی است؟

تمرینات عمومی بهترین تمریناتی هستند، که می‌توانند در راستای کاملترین دامنه‌های حرکتی به ما کمک کنند. همچنین توسعه دهنده فعالیت همه جانبه بدنی هستند. برای رسیدن به نتایج مطلوب نیازمند مهارت در تمرینات عمومی هستیم. البته تمرینات عمومی باید از حرکات پایه‌ای و ساده شروع شوند، و به مرور زمان به حرکات پیشرفته برسیم.

تمرینات عمومی می‌تواند قبل از هر ورزش تخصصی کاربرد داشته باشد، و به گرم کردن ماهیچه‌ها قبل از ورزش‌های سنگین کمک بسزایی کند. همچنین تمرینات عمومی در هر رشته ورزشی خاص با توجه به مؤلفه‌های اصولی آن رشته ورزشی و بدون آسیب رساندن به اندام‌های بدن باعث افزایش اوج عملکرد آن رشته ورزشی خاص می‌شود، و اجرای آن ورزش تخصصی را مطلوب‌تر می‌کند.

 تمرینات عمومی شامل تمام مؤلفه‌های آمادگی جسمانی نیز می‌شوند. همچنین کسانی که دچار چاقی موضعی هستند، و تمایل دارند چربی‌های یک ناحیه‌ای از بدنشان را بسوزانند از تمرینات عمومی بهره می‌گیرند. و یا افرادی که لاغری محسوسی دارند، تمرینات عمومی می‌تواند در راستای افزایش وزن کمک به حالشان باشد. برای تقویت یک عضله خاص و یا یک اندام بخصوص نیز تمرینات عمومی بسیار تاثیرگذار است.

برخی از تمرینات عمومی به عنوان مثال:

 1. تمرینات آمادگی جسمانی
 2. تمرینات ورزش ایروبیک برای چربی سوزی
 3. نرمش‌های روزانه
 4. حرکات ورزش زومبا برای لاغری
 5. تمرینات مقطعی بدن سازی

تمرینات تخصصی چه تمریناتی است؟

تمرینات تخصصی انواع رشته‌های مختلف ورزشی را شامل می‌شود. هر فردی که بخواهد در یک رشته ورزشی بخصوص بصورت حرفه‌ای فعالیت داشته باشد، ملزم به انجام تمرینات تخصصی است. حتی افرادی که تحت نظر پزشک در دوره ریکاوری یا فیزیوتراپی قرار دارند می‌توانند با تمرینات تخصصی بهبودی را تسریع ببخشند.

 ورزشکاران حرفه‌ای، برای مسابقات ورزشی و کسب آمادگی بدنی لازم، می‌بایست با تمرینات تخصصی قدرت بدنی خود را بالا ببرند، مهارت لازم را کسب نمایند، و مقاومت عضله‌ها را افزایش دهند، تا در هنگام مسابقات عملکردی قوی از خود نشان دهند.

 پس تمرینات تخصصی حتماً باید توسط ورزشکاران حرفه‌ای و یا تحت نظارت آنان انجام شود. افراد عادی که تخصص لازم را ندارند، بهتر است به تمرینات عمومی بپردازند. زیرا ممکن است در تمرینات تخصصی بدون دانش لازم به بدن خود آسیب برسانند و موجب ضررهای جبران ناپذیری شوند.

برخی از تمرینات تخصصی به عنوان مثال:

 1. تمرینات بدنسازی حرفه‌ای
 2. ورزش دو و میدانی
 3. ورزش کشتی
 4. ورزش بوکس
 5. دوچرخه سواری کورسی

ای‌ام اس دستگاه تمرینات عمومی یا تخصصی؟

برنامه‌های تمرینی و غذایی در متد ای‌ام اس

دستگاه ای‌ام اس متدی برای تمرینات عمومی و تخصصی

متد ای‌ام اس می‌تواند برای ورزشکاران حرفه‌ای و هم ورزشکاران مقطعی که اهداف ساده‌تر و کوتاه مدت تری را دارند، طراحی شوند، و هیچ نوع محدودیتی ندارند.

 دستگاه ای‌ام اس تلاش دارد تا الگوهای حرکتی را بهبود ببخشد و همه افراد بتوانند از آن بهره ببرند. افرادی که می‌خواهند بطور روزمره ورزش‌های عمومی انجام دهند. افرادی که به دنبال چربی سوزی هستند. کسانی که می‌خواهند بدنشان روی فرم باشد و اندام‌هایشان از کرختی در امان باشند. تمامی این نتایج با دستگاه ای‌ام اس حاصل می‌شود.

همینطور ورزشکاران حرفه‌ای که در رشته‌های تخصصی فعالیت می‌کنند، برای بهبود عملکرد عضلاتشان و قدرتمندی هرچه بیشتر از دستگاه ای‌ام اس بهره می‌گیرند. حتی قبل از مسابقات می‌توانند برای آمادگی جسمانی، و پرورش عضلات، و مقاومت اندام‌هایشان از دستگاه ای‌ام اس استفاده کنند.

 این در حالی است که عضلات هیچ تفاوتی در نوع انقباض احساس نکرده، و به روش معمول که در ورزش‌های ساده و معمولی عمل می‌کردند، ادامه می‌دهند. حتی ورزشکاران حرفه‌ای که می‌خواهند به محدوده وزنی لازم برای مسابقات برسند می‌توانند از دستگاه ای‌ام اس استفاده کنند، و در کمترین زمان و تمرینات سبک به وزن هدف برسند.

کسانی هم که تحت نظر پزشک فیزیوتراپی و ریکاوری هستند، با دستگاه ای‌ام اس نتایج بهتر و سریعتری کسب می‌کنند، و می‌توانند جلسات درمانی خود را کاهش داده. در عین حال عملکرد بهتری در جهت بهبودی و سلامتی مشاهده نمایند.

پس بر اساس تحقیقات و آزمایش‌های انجام شده، می‌توان به این نتیجه دست یافت که:

دستگاه ای‌ام اس می‌تواند هم به ورزشکاران حرفه‌ای و متخصص کمک کند، و هم افرادی که تمرینات عمومی و معمولی را انجام می‌دهند. همچنین نسبت به دیگر ورزش‌ها هیچ آسیبی به مفاصل نمی‌زند و هر کس می‌تواند با خیال آسوده ورزشی با عملکردی بسیار تأثیر گذار انجام دهد.

دستگاه ای‌ام اس چربی سوز یا عضله ساز؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی لانسگو ایران آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
سلام دوست من ? ، شما هم دوست دارید از خدمات مجموعه ی ما استفاده کنید؟