بررسی ورزش‌های آبی

اکثر افراد از ورزش‌های آبی به عنوان فعالیت های ورزشی و تفریحی یاد می­کنند، در حال که در دنیای مدرن امروز تقریبا برای تمامی ورزش­های آبی مسابقاتی برگزار می­شود. این مسابقات به حدی جدی است که از آن ها برای گزینش المپیک نیز استفاده می­شود.

اکثر افرادی که بر روی کره زمین زندگی میکنند به نحوی یا به طریقی دیگر مجذوب آب هستند. دسته ای از افراد علاقه مند به آب های آبی و آرام علاقه داشته و دسته ای دیگر از آب های متلاطم و خروشان لذت می­برند.  این امر باعث شده آب به محیطی ایده آل تبدیل شده و امروزه دامنه‌ی وسیعی از ورزش‌های آبی برای گزینش در دسترس هستند.

برخی از ورزش‌های آبی پر حادثه، سرشار از تفریح و سرگرمی و آکنده از فعالیت و هیجان ‌انگیز هستند. انجام ورزش­های آبی به دلیل اینکه هم فعالیت فیزیکی در پی دارد و هم فعالیت روانی بسیار مناسب افراد مختلف با روحیات متفاوت است. ورزش های آبی را می­توان در درون، بر روی سطح و در زیر آب نیز انجام داد.

در ادامه به برخی از ورزش­های آبی که شما قادر به  انجام آن­ها هستید آورده شده است:

ورزش‌های آبی رقابتی

ورزش‌های آبی رقابتی جزو دسته ای از ورزش­ها است که هم می‌توان به صورت انفرادی و هم به صورت تیمی انجام داد. مسابقات قهرمانی جهان، المپیک ‌و دیگر رقابت‌های مشهور ورزشی برای مورد محک قرار دادن قهرمانان در این رشته در انواع ورزش‌های مختلف به وجود آمده‌اند.

 

ورزش‌های آبی انفرادی

ورزش­های آبی انفرادی ورزش­هایی هستند که به عملکرد فردی هر شخص امتیاز داده می­شود و در نهایت از میان افراد بهترین فرد شناسایی شده و جوایزی را دریافت می­کند. ورزش‌های آبی انفرادی مستلزم توان فیزیکی بالا، استقامت، اراده، نگرش مثبت ‌و اشتیاقی شدید برای رسیدن به برتری هستند.

شنا

شنا برای قرن‌ها به عنوان یکی از محبوب‌ترین ورزش‌های آبی پر طرف دار بوده است. شنا تبدیل به یکی از معمول‌ترین فعالیت‌های تفریحی شده است. رقابت‌های بسیاری در شنا وجود دارند که از میان آنها، رقابت‌های قهرمانی آبی جهان و‌مسابقات المپیک از اعتبار بیشتری برخوردار می‌باشند ‌و تحت نظارت فدراسیون بین المللی شنا اداره می‌شوند. شنا ورزشی می‌باشد که سلامتی ‌و استقامت شما را مورد محک قرار می‌دهد.

موج سواری

موج سواری راندن تخته‌ی موج سواری در جهت مقابل موجی است که در اکثر موارد شما را به سوی ساحل هدایت می­کند. بسته به طول تخته‌ی موج سواری، طراحی آن، شکل موجی که بر آن سوار هستیم و نحوه سوار شدن بر روی موج انواع مختلفی از موج سواری وجود دارد. تعادل نقشی حیاتی را در حفظ وضعیت بر روی تجهیزات گوناگونی که می‌توان از آنها برای موج سواری استفاده نمود بازی می‌کند. این تجهیزات شامل تخته‌های موج سواری، تشک‌های موجی، تخته‌های بلند، تخته‌های پهن ایستاده، اسکی‌های موجی، تخته‌های زانویی و یا تخته‌های سطحی می‌شوند.

موج سواری بادی

 

تکنیک اصلی موج سواری ترکیب شده با فوت و فن و مهارت موج سواری تمام آن چیزی است که موج سواری بادی درباره‌ی آن است. تجهیزات استفاده شده در این ورزش یک تخته‌ی موج سواری با بادبانی که متصل به یک دکل متحرک است. فرد باد سوار باید برای کنترل تخته خود با امواج به حرکت در آید و هم زمان بادبان را نیز مطابق با جهت باد تنظیم کند. موج سواری بادی یکی از ورزش‌های سطح آبی است و همواره مسابقات زیادی، چه در سطح محلی و چه در سطح بین المللی، همچون مسابقات المپیک برای این رشته‌ی ورزشی در حال برگزاری است.

جت اسکی

مسابقات جت اسکی به صورت ردی در حال برگزاری است. مسابقات جت اسکی به طور اساسی با یک ماشین آبی تک نفره و بر روی حجمی از آب صورت می­گیرد. در سبک آزاد جت اسکی می‌توان اقدام به انجام هنر نمایی و حقه‌های دشوار و ماهرانه به مانند زیگ زاگ رفتن و یا پریدن از روی سکو نمود. هم چنین مسابقه رقابتی‌ بین 10 تا 20 شرکت کننده در چند دوره برگزار می‌شوند. اما قابل ذکر است که این ورزش هنوز به رشته های المپیکی اضافه نشده و در سطح های دیگر در حال برگزاری است.

ویک بوردینگ

در ذهن خود تصور کنید در حالی که دارید به دنبال یک قایق پرسرعت کشیده می‌شوید موج سواری کنید. به صورت کلی و خلاصه به این ورزش ویک بوردینگ گفته می­شود. تخته‌ی مورد استفاده در این رشته‌ی ورزشی تخته‌ای است که به طوری خاص طراحی شده است و در آن برآمدگی هایی وجود دارد تا به موج سوار این اجازه را بدهد که با استفاده از پای خود کنترل تخته را در اختیار گیرند. این رشته‌ی ورزشی تقریبا از رشته‌ی ورزشی تخته برفی (اسنو بوردینگ) الهام گرفته شده و اغلب در محیط‌های آبی کوچک همچون دریاچه ها قابل انجام است. مسابقات جهانی ویک برد برای ویک بوردینگ بر پا می‌شوند، و این رشته‌ی ورزشی نیز بخشی از مسابقات بازی‌های ایکس و رقابت‌های جهانی است.

اسکی روی آب

یکی دیگر از ورزش‌های آبی روی سطح اسکی روی آب است که بر روی آب قابل انجام است. هر نفر از دو و یا یک اسکی برای سریدن یا لغزیدن بر روی سطح آب استفاده می‌نماید و به کمک کابل و یا طناب اسکی به دنبال یک قایق موتوری پر سرعت کشیده می‌شود. در زمینه‌ی مسابقه‌ای، اسکی روی آب سرعتی و نمایشی به همراه اسکی دوگانه‌ی استاندارد نیز دنبال می‌شوند. اسکی روی آب بخشی از تمامی مسابقات ورزش‌های آبی از جمله المپیک، مسابقات جهانی و قهرمانی جهان بوده است.

موج سواری بادبادکی

موج سواری بادبادکی از یک تخته‌ی موج سواری و یا ویک بورد استفاده می‌نماید که به وسیله بادبادک به هر طرف کشیده می‌شود. لازم است تا شما قبل از پرداختن به این ورزش آموزش­های لازم را ببینید تا کنترل جهت و حرکت بادبان را متوجه شوید تا در هنگام انجام این ورزش دچار مشکل نشوید. قوانین و مقرراتی وجود دارند که شما باید از آن­ها پیروی کنید. اگر شما این قوانین و مقررات را به اجرا بگذارید، این ورزش رشته‌ای سرشار از تفریح و سرگرمی خواهد بود در غیر این صورت نه تنها از آن لذتی نخواهید برد بلکه برای شما به بدترین ورزش نیز تبدیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی لانسگو ایران آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
سلام دوست من ? ، شما هم دوست دارید از خدمات مجموعه ی ما استفاده کنید؟