EMS-TRAINING

EMS یا تحریک الکتریکی عضلات یک روش مدرن و کارآمد در ورزش و تناسب اندام است که در اصل از فیزیوتراپی الگو برداری شده است، این تمرین با شدت کامل تا متغیر در تمام بدن از تکانه‌های الکتریکی با فرکانس پایین برای تحریک عضلات استفاده می‌کند، در واقع شما در EMS از یک لباس که در آن به واسطه سیم‌های بی‌خطر جریان برق از طریق چندین لنت متصل به بدن و انتقال آن به تمامی عضلات بزرگ و کوچک بدن ارسال می‌شود که از این طریق تمام عضلات حتی عضلات زیرین هم تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

این روش ورزشی که می‌تواند در حدود بیست دقیقه کالری سوزی ما بین 500_1200 کالری را به صورت متغییر با توجه به نوع دستگاه و گوناگونی تمرین‌ها به هنگام انجام در برداشته باشد؛ همانگونه که اشاره کردیم روال تمرین شامل هر دو نوع تمرین پویا (استفاده از وزنه‌ و حرکات ورزشی) و استاتیک (برای مثال فرم ثابت مانند خوابیدن بر روی تخت) خواهد بود که می‌تواند در انواع مختلف متفاوت باشد.

شاید برای شما این سوال مطرح شود که با توجه به توان افراد، میزان بافت ماهیچه یا چربی و جنسیت هر فرد چگونه می‌توانیم شکل و نوع تمرین را تغییر دهیم! در واقع برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که مربی EMS به وسیله یک دستگاه مجزا میزان شدت موارد و تمرکز هر ضربه بر روی اندام مختلف بدن را تحت کنترل خواهد داشت در اصل اگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم باید به این نکته توجه کنید که دستگاه کنترل EMS در واقع مانند یک اتاق فرمان می‌تواند شدت و تمرکز جریانات انتقالی به عضلات شما را مدیریت کند.

اما یک تصور کاملا غلط که در مورد EMS وجود دارد این موضوع است که اکثریت افراد بر این باور هستند که تکانه‌های انتقالی از EMS می‌تواند تاثیرات منفی و بعضا آسیب‌های غیر قابل چشم پوشی را به همراه داشته باشد که این تفکر کاملا اشتباه است، در واقع موضوع و نتیجه کاملا متفاوت با این تصور می‌باشد، به گونه‌ای که حتی استفاده از EMS می‌تواند تاثیرات مثبتی را نیز در‌برداشته باشد، پیشنهاد می‌گردد با مراجعه به مقاله آنچه که درمورد سلامتی و زیبایی با EMS دست یافتنی است می‌تواد شما را در اتخاب EMS مصمم‌تر کند.

 

یک خانوم در حال فعالیت ای ام اس

چند سوال پر تکرار پیرامون روش ورزشی تحریک الکتریکی عضلات

شاید از اینکه در مورد EMS سوالات زیادی ذهن شما را درگیر کرده باشد احساس خوشایندی نداشته باشید ولی باید به این موضوع توجه کنید که هر روش یا محصولی که به تازگی در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، سوالات بسیاری را در ذهن مخاطب بوجود خواهد آورد.

آیا روش لاغری EMS کارآمد است ؟

شاید این گونه تصور کنید که لانسگو مانند پوشیدن یک کت باشد که با فشردن یک دکمه به یک چشم بهم زدن به وزن ایده‌آل خود برسید، در واقع EMS یک مکمل ورزشی می‌باشد که اگر در حین آن حرکات ورزشی‌ انجام دهید می‌تواند تاثیر خارق العاده‌ای را برای شما به همراه داشته باشد، البته نباید از رعایت یک رژیم غذایی مناسب حین انجام تمرینات تا لحظه اثر بخشی غافل شد.

لاغری با دستگاه EMS دست یافتنی است؟

پاسخ سوال لاغری با دستگاه EMS دست یافتنی است مثبت خواهد بود، این روش به واسطه ایجاد و انتقالات جریان الکتریکی به بدن به گونه‌ای خواهد بود که لاغری را برای شما به ارمغان می‌آورد، EMS یا تحریک الکتریکی عضلات همان شبیه سازی باشگاه برای شما است و با توجه به تمرکز مستقیم بر روی عضلات هدف و کالری سوزی 700 الی 1200 کالری در بیست دقیقه می‌تواند شما را در شکست دادن غول چاقی همراهی کند.

 

ورزش با EMS

 

آیا روش EMS می‌تواند خطر ساز باشد؟

اگر در انتخاب دستگاه EMS از برند معتبری استفاده نکنید می‌تواند برای شما آسیب‌هایی را در برداشته باشد پس در هنگام استفاده از بهترین برند موجود در بازار تمامی موارد از جمله گواهی سلامت و دیگر گواهی‌های کسب شده توسط آن برند را مورد بررسی قرار دهید.برای مثال برند لانسگو دارای گواهی‌نامه‌های سلامت بی‌شماری است که در دو مقاله آشنایی با برند تحریک الکتریکی عضلات لانسگو و مقایسه لانسگو با دیگر برند های حوزه EMS به طور کامل به این موارد اشاره شده است.

 

 

 

چکیده: دستگاه EMS چیست؟  این اصطلاح بخاطر تحریکات سیستم عضلانی بدن با استفاده از الکترودها به این نام نامگذاری شده است. در دستگاه EMS با توجه به تمرینی که انجام می دهید، شکل، سایز و جنس الکترودها تفاوت میکند. امروزه در ورزش با این دستگاه به خاطر اینکه کل سیستم بدن تحریک می شود و تمرین انجام شده بیشترین تاثیر را بر روی بدن فرد می گذارد رواج زیادی پیدا کرده است. برای انجام تمرین با دستگاه EMS، حدود 10جفت الکترود هوشمند در یک لباس مخصوص شامل جلیقه و کمربند قرار گرفته است که امکان تحریکات تمام گروه های عضلانی بدن را فراهم می کند.

تاثیرات تمرین ورزشی با دستگاه EMS-TRAINING

تحریک الکترریکی عضلات در قیاس با روش‌های سنتی شامل مزایای بی‌شماری خواهد بود که نکته‌ اول در این زمینه منطقی بودن زمان نسبت به نتیجه این دستگاه خواهد بود، در واقع شما اگر قصد استفاده از روش‌]ای سنتی مانند مراجعه به باشگاه را داشته باشید باید به این نکته توجه کنید که با استفاده از روش EMS با صرف زمانی حدود یک پنجم به نتیجه دلخواه می‌رسید. شاید نگاه اول این روش ورزشی کمی هزینه‌بر  و گران به نظر برسد ولی وقتی نتیجه حاصله و هزینه صرف شده را با یک ماه ورزش EMS مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که EMS از نظر اقتصادی بسیار به صرفه‌تر خواهد بود.

با توجه به نوع قرارگیری لنت‌های حامل الکترود‌ها تمامی عضلات بدن در معرض تقویت قرار خواهند گرفت که این نکته یکی از بزرگترین مزیت‌های این روش می‌باشد، همچنین به واسطه تحت تاثیر قرار دادن عضلات به صورت پیوسته گردش خون و به همراه آن اکسیژن رسانی به عضلات افزایش چشمگیری خواهد داشت که همین موضوع سبب قدرتمند‌تر شدن و رشد عضلات بدن خواهد شد.

نکته: پیشنهاد می‌گردد برای کسب اطلاعات کامل‌تر در حوزه چگونگی افزایش قدرت عضلات با روش EMS به مقاله‌ای که در این حوزه برای شما گرآوری شده مراجعه کنید.

همچنین این حجم  از تحریکات موثر که سبب افزایش میزان اکسیژن رسانی و گردش خون می‌شود می‌تواند سبب افزایش درخشندگی و جوانی پوست شود، با توجه به این مزیت روش EMS که یک ارزش افزوده بسیار ارزنده به حساب می‌آید، می‌تواند در دراز مدت همان نتیجه‌ای را برای شما همراه داشته باشد که از اقدامات زیبایی برای پوست حاصل می‌شود.

اما از دیگر نکات مثبت که در EMS می‌توان به آن اشاره کرد این موضوع خواهد بود که این روش می‌تواند اثر بخشی بسیار خارق‌العاده‌ای برای سالمندان داشته باشد، این اثر بخشی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این قسمت به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌نماییم.

 

 

چکیده: این تکنیک ورزشی  تاثیرات متفاوتی را دارد  که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • عضلات کمر، شکم و کف لگن را قوی می‌کند.
 • قدرت بدنی را افزایش می‌دهد.
 • عضلات شما رشد می کنند و حجیم می‌شوند.
 • فرم دهی به بدن راحت می‌باشد.
 • استقامت بدن افزایش پیدا می‌کند.
 • تعادل عضلات افزایش پیدا می‌کند.
 • روشنایی و درخشندگی پوست به واسطه افزایش می‌زان گردش خون
 • اثر بخشی در ترشح هورمون اندروفین که به هورمون شادی و ضد افسردگی شناخته می‌شود.
 • چربی شکم کاهش پیدا می‌کند.
 • افراد بی تحرک به راحتی می توانند از این تکنیک ورزشی استفاده کنند.
 • افراد سالخورده به راحتی و کمال آرامش می‌توانند از این تکنیک ورزشی استفاده کنند.
 • افراد ورزشکاران با تمرینهای دستگاه EMS می توانند استقامت بدنی خود را افزایش دهند.

 

دستگاه EMS-TRAINING چه حسی ایجاد می کند؟

دستگاه EMS با استفاده از لرزش بسیار شدید که 4 ثانیه به طول می‌انجامد، می‌تواند تمام عضلات شما را منقبض کند. در کار با این وسیله ورزشی شخص لرزش را حس می کند ولی هیچ گونه دردی ایجاد نمی شود. ورزش کردن با دستگاه EMS باعث می شود که احساس خستگی زیاد به شما دست دهد و فردای روز برای ورزش احساس گرفتگی عضلانی شیرینی را تجربه خواهیدکرد که این هدف تمرینات با دستگاه EMS می باشد تا با فشار بیشتر به عضلات آنها را بیشتر از زمانی که شما به طور معمولی ورزش می‌کنید آماده و ورزیده نماید.

 

 

دو زن در حال کار با EMS

 

آیا استفاده از تمرینات دستگاه EMS-TRAINING نیاز به آمادگی جسمانی خاصی دارد؟

باید اشاره کنیم تمرین با دستگاه EMS-TRAINING نیاز به هیچ گونه آمادگی جسمانی خاص ندارد و در هر سن و با هر میزان آمادگی می‌توانید کار با این دستگاه را تجربه کنید. تمرین بر روی دستگاه EMS به صورت منفرد صورت می‌گیرد و فرد به راحتی می‌تواند خود را با دستگاه وفق دهد.

آیا محدودیت سن برای تمرینات با دستگاه EMS وجود دارد؟

برای تمرین کردن با دستگاه EMS محدودیت سنی خاص وجود دارد. اشخاصی که سن آنها بالاتر از 16 سال تمام می‌باشند، می‌توانند از این وسیله ورزشی استفاده نمایند و اشخاص زیر 16 سال مجاز به استفاده از این وسیله ورزشی نمی باشند.

آیا داشتن مربی برای تمرینات دستگاه EMS لازم است؟

در این تکنیک ورزشی حتما باید یک مربی حرفه‌ایی برای تمرینات دستگاه EMS داشته باشید تا بتوانید تمرین های خوب و سازنده‌ای را انجام دهید و هنگامی که تمرینی را به صورت اشتباه انجام دادید، مربی به شما اخطار می‌دهد و شما روش صحیح تمرین با این دستگاه را یاد می‌گیرید.

 

EMS TRAINING

 

آیا دستگاه EMS-TRAINING کمک به درمان درد می‌کند؟

امروزه شاهد هستم که اکثر افراد به واسطه رعایت نکردن برخی نکات همچون نحوه نشستن پشت میز کار یا رانندگی و همچنین بلند کردن اجسام سنگین از درد کمر و… رنج می‌برند که اکثراً به خاطر ضعیف بودن سیستم عضلانی و تعادل عضلات شخص پدیدار می‌شوند .شما با تمرین با این دستگاه به‌راحتی می‌توانید ساختار عضلانی بدن را بازسازی نماید و بدن سالم‌تر و تحرک پذیرتری داشته باشید. تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که استفاده از دستگاه EMS مشکلات مربوط به کمر، تنها در چندین روز تمرین برطرف می‌کند.

آیا دستگاه EMS مورد تایید سازمان غذا و دارو می‌باشد؟

دستگاه EMS  یکی از دستگاه‌های معروف است که مورد تایید سازمان غذا و دارو می‌باشد، دستگاه‌های مشابه زیادی وجود دارند که مورد تایید سازمان غذا و دارو نمی‌باشند و به صورت غیرقانونی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

دستگاه EMS

نکات قابل توجه قبل از تمرینات دستگاه EMS ؟

برای هر ورزشکاری مهم می‌باشد که قبل از انجام تمرینات ورزشی با دستگاه EMS نکاتی را رعایت کند که در زیر به آنها اشاره می کنیم :

نکات قابل توجه بعد از تمرینات دستگاه EMS-TRAINING ؟

شما هنگامی که با دستگاه EMS کار می‌کنید عرق زیاد می‌کنید و باعث می‌شود آب بدن شما از طریق عرق کردن از بین برود . توصیه ما به شما این خواهد بود که بعد از ورزش کردن همیشه مایعات زیادی مصرف کنید تا آب مورد نیاز بدن را به دست بیاورید.

فواید دستگاه EMS چیست؟

با توجه به موارد بی‌شمار از فواید دستگاه لانسگو در این قسمت به چند مورد از این موارد خواهیم پرداخت.

شما با استفاده از دستگاه EMS می‌توانید فیبرهای ماهیچه‌ای بیشتری را تحریک کنید و فعالیت ورزشی خوبی داشته باشید.

عوارض دستگاه EMS-TRAINING چیست؟

استفاده بی رویه از این دستگاه نیز عوارض زیادی دارد که در زیر به آن ها اشاره شده است :

استفاده  از دستگاهEMS برای چه کسانی ممنوع می‌باشد؟

حال وقت آن رسیده است که بگویم برای چه کسانی این دستگاه پیشرفته ورزشی ممنوع می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی لانسگو ایران آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
سلام دوست من ? ، شما هم دوست دارید از خدمات مجموعه ی ما استفاده کنید؟